Türkiyenin En Büyük Chat ve Sohbet Portalında Yeni Chat Arkadaşlıkları Edinin.

Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın. ESKİ SÜRÜM İLE BAĞLAN

Huzurevinde tartışmalı atama


Huzurevinde tartışmalı atama

Kurumdaki olumsuzluklarla mücadele etmek isterken, bu durumdan rahatsız olanların imzasız mektupları nedeniyle görevden alınarak İzmir’e atandı

_17-640x360

Balıkesir Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Leyla Demirel’in, kurumdaki olumsuzluklarla mücadele etmek isterken, bu durumdan rahatsız olanların imzasız mektupları nedeniyle görevden alınarak İzmir’e atandığı iddia edildi. Leyla Demirel’in avukatı İbrahim Menderes Çölova, atamanın iptali için İdare Mahkemesi’ne dava açtıklarını söyledi:

Balıkesir Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne 2011 yılının Eylül ayında müdür olarak atanan evli 1 çocuk annesi Leyla Demirel, iddiaya göre bazı personelin mesai

saatlerine dikkat etmemesi, yaşlılara kötü muamele, kurumda taşeron firmaya bağlı işçilerin mesai saatleri içinde firma tarafından farklı noktalardaki işlerde çalıştırılması gibi olumsuzluklarla karşılaşınca, bunları engellemek için çaba sarf etti. Bu durumdan rahatsız olan çevreler, imzasız ihbar mektuplarıyla merkezin müdürü Demirel hakkında soruşturma açılmasını sağladı. Bu soruşturmalar sonucu 2014 yılının Nisan ayında Leyla Demirel Turgutlu Huzurevi Müdürü olarak atandı.

DAVAYI KAZANDI GÖREVİNE DÖNDÜ

Avukatı İbrahim Menderes Çölova aracılığıyla atamanın iptali için Balıkesir İdare Mahkemesi’ne dava açan Demirel haklı bulunup görevine iade edildi. İmzasız ihbar mektuplarının ardından verilen disiplin cezalarıyla ilgili de dava açtıklarını ve bu davaları da kazandıklarını kaydeden avukat Çölova, “Fakat döndükten sonra Turgutlu’ya atanmasına neden olan konularla ilgili yeniden soruşturmalar açıldı” diye konuştu.

BU KEZ ‘KINAMA’ CEZASI VE İZMİR’E ATAMA

Avukat Çölova, müvekkilinin iddialarıyla ilgili kuruma müfettiş talep ettiğini ancak müfettişin görevlendirilmediğini ileri sürdü. Çölova şöyle konuştu:

“Bizim iddialarımızla ilgili müfettiş istememize rağmen müfettiş görevlendirilmedi. Bize müfettiş görevlendirildiğine dair yazı verilmesine rağmen aradan geçen 1.5 yılda müfettiş kuruma gelmedi. Ancak Leyla Hanımı’n aleyhinde olan soruşturmalar hızlı bir şekilde devam etti ve Leyha Hanım, müfettiş raporu doğrultusunda kınama cezası verilerek İzmir’e atandı. Biz buna karşı da yine Balıkesir İdare Mahkemesi’nde iptal davası açtık. Bunun sonucunu bekliyoruz.”

YAŞLI KADIN TAHTA ÜZERİNDE YATIRILDI

Müvekkili hakkındaki soruşturmalar sürerken, yaşlı bir kadın hastanın altını ıslattığı gerekçesiyle tahta üzerinde yatırıldığını, bunun vardiya değişimi sırasında tutanakla ortaya çıktığını hatırlatan avukat Çölova şöyle dedi:

“Bu konunun yaşanmasına neden olan personel huzurevinde çalışmaya devam ederken, daha önce haklarında tutanak tutulmayan, işlerini disiplinli bir şekilde yapan bir grup personelin Leyla hanım lehinde ifade verdikleri için restoranda görevlendirilmeleri ise çok üzücü.”Bir cevap bırakın.

CLOSE
CLOSE