Türkiyenin En Büyük Chat ve Sohbet Portalında Yeni Chat Arkadaşlıkları Edinin.

Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın. ESKİ SÜRÜM İLE BAĞLAN

MAKYAJ ÇANTASINDA


MAKYAJ ÇANTASINDA OLMASI GEREKENLER

makyaj-cantasinda-olmasi-gerekenler-628x356

Makyaj çantamızın her daim yanımızda olduğu ve ona sıklıkla ihtiyaç duyduğumuz ortada.

Ancak maalesef bu çantayı çok sayıda gereksiz eşya ile doldurmak hem gereksiz yere kendimize yük etmemize neden oluyor hem de aradığımız malzemeleri bulmakta sorun yaşıyoruz.

 Makyaj çantasında olması gerekenler sandığınız kadar çok değil ve sadece en çok ihtiyaç duyacağınız şeyleri onun içerisine atmak çantadan çok daha verimli bir şekilde faydalanmanıza yardımcı olacak.

Çantanın en önemli öğeleri arasında dudak ürünleri ve ojeler bulunuyor.

  1. Zira ellerimizi ve dudaklarımızı sıklıkla kullandığımız için makyajımızın en kolay bozulan bölümleri bunlar. Lakin bir çok çeşit ruj, çok sayıda renkli oje gibi makyaj malzemelerini her zaman yanınızda bulundurmanız da gerekmiyor. O gün kullandığınız ürünlerin yedeklerini yanınıza almanız yeterli. Böylece sabahları çanta düzenlemesi için bir kaç dakikanızı ayırmak, günün devamında makyaj tazeleme ve yenileme işlerinizin daha da kolay bir hale gelmesine yardımcı olacaktır.

Göz makyajı da dış koşullardan çok kolay bir şekilde etkileniyor ve onu zaman zaman tekrar düzenlemek gerekebiliyor.

Fakat bu konuda en çok ihtiyaç duyacağınız malzeme elbette ki bir maskara.

Maskaranın haricinde kullandığınız bir far varsa o günkü farı da çantanıza atabilirsiniz.

Makyaj yenilemenin en önemli öğesi ise tabii ki pudra.

Gün içerisinde kullanacağınız makyaj sabitleme pudraları, makyajınızın kalanının dağılmadan ve bozulmadan kalmasına destek oluyorlar ve bu yüzden sabitleme pudralarını her zaman bulundurmak işleri bir hayli kolaylaştırıyor.

Lakin bu iş için transparan pudraları yanınızda bulundurmayı aklınızdan çıkarmamalısınız.

Çok tozlu olmayan kompakt tipteki pudralar çantada taşınmaya biraz daha müsaitler.

Evden sık bir fondöten ve kapatıcı uygulamasıyla çıkmış olabilirsiniz fakat çantanızda bunları bulundurarak sürekli tazelemeniz bir hayli zor olacaktır.

Fondöten ve kapatıcılarda ortaya çıkan sorunlara geçici bir çözüm olarak BB krem gibi ürünleri kullanabilir, böylece fondötenin aksine çok kolay sürülen ve dağıtılan bu ürünlerin günü tamamlamanıza yardımcı olmalarını sağlayabilirsiniz.

Çok özel bir gün olmadıkça kremler haricinde bir kapatıcıya ihtiyaç duymayacağınıza eminiz.

Favori olan makyaj ürünlerinizi yanınızda taşımak istediğinizi biliyoruz fakat makyaj çantanızı düzenlerken ne kadar hafif o kadar iyi düsturunu benimsemeyi kesinlikle aklınızdan çıkarmayın!Bir cevap bırakın.

CLOSE
CLOSE