Türkiyenin En Büyük Chat ve Sohbet Portalında Yeni Chat Arkadaşlıkları Edinin.

Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın. ESKİ SÜRÜM İLE BAĞLAN

Ülser Nedir Ve Tedavisi Nasıl Olur - SekerChat.com - Sohbet, Chat, bedava, Chat odaları


Ülser Nedir Ve Tedavisi Nasıl Olur

Ülser Nedir?

Ülser, sindirim sistemini oluşturan yemek borusu,mide ve onikiparmak bağırsağında meydana gelen aşınmalar sonucu oluşur ve yara halini alır. Midenin iç kısmının mide asidi ile parçalanması sonucu oluşan bir mide hastalığıdır.

Belirtileri Nelerdir?

İlk aşamada mide ekşimesi ve midede beliren ağırlık hissi ortaya çıkmaktadır. Hasta kişi sürekli ağzında ekşimsi bir tat hissi ile karşılaşır ve tat alma duyusu normal bir bireye göre hassas değildir. Hasta kişinin dili,normal insanlara göre daha koyu bir renge bürünür. Karnın üst kısmında ağrı ve acı hissi ortaya çıkar. İlk aşamada ortaya çıkan belirtiler sonrası tedavi için doktora başvurulmazsa hasta her yemek sonrası aşırı ağrılara maruz kalır. Kusmalar başlar ve çoğu zaman hastanın ağzından kan gelir. Bazı hastaların büyük abdestleri kan şeklinde meydana gelir, hastalık artık ilerlemiş ve tedavisine bir an önce başlanması gereklidir.

Tedavi Aşaması:

Bu hastalık tedavi konusunda çok fazla zorluk çıkarmamaktadır. Özellikle ilk aşamada teşhis konulur ve tedaviye erken başlanırsa hastalığın tedavisi erken zamanda ve kolay bir şekilde gerçekleştirilir. İlaç tedavisi uygulanır ilaçlar,hastalığa neden olan bakteriyi yok etmek ve mide asidini düzene sokmak amaçlı kullanılır. Bu hastalıkta ameliyat çok nadir gerçekleştirilmektedir. Stres bu hastalık için tehlikedir bu yüzden tedavi aşamasında moral ve motivasyonunuz oldukça yüksek olmalıdır. Sigaradan ve mideyi zorlayacak yiyeceklerden uzak durulmalıdır. Doktorunuzun vereceği perize uyulmalıdır.Toplam 1 Yorumlar
KaRa

Öncelikle emeginize saglık triLece hanım...çok yayın olan b rahatsızlık türü bence ve bu rahatsızlıgın tedavisi ile ilgili bilgileri bende okudum bu tür faydalı payşalımlar günlük yaşantımızda uygulanarak saglıgımızı daha iyi koruyabiliriz..tşkler emekleriniz için..

Bir cevap bırakın.

CLOSE
CLOSE